Mistrzostwa Polski Młodzików w biegach narciarskich - Tomaszów Lubelski, 29-31.01.2016

Utworzono: poniedziałek, 01 February 2016 11:49

BIEGI NARCIARSKIE

Sukcesy zawodników z Podkarpacia w Mistrzostwach Polski Młodzików  vvv

UKS 2016 SZTAFETY biegi narciarskie 1

Nasi reprezentanci łącznie zdobyli 9 medali, w tym MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 5, Speed Jasło - 3, MUKS Podkarpacie Jedlicze - 1.

Ponadto MKS Halicz Ustrzyki Dolne zdobył II miejsce w klasyfikacji klubowej na 32 uczestniczące.

Na dziewiątym zawody ukończył Speed Jasło, a 15 MUKS Podkarpacie Jedlicze.

31.01.2016

30.01.2016

29.01.2016

 Klasyfikacja klubowa

 Klasyfikacja medalowa

 

 


Trzy medale sztafet z naszego województwa ostatniego dnia Mistrzostw

UKS 2016 SZTAFETY biegi narciarskie 146Medal złoty, srebrny i brązowy wywalczyły nasze sztafety podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Polski UKS-ów rozgrywanych w Tomaszowie Lubelskim. Dwa z nich wywalczyli zawodnicy MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Mistrzyniami Polski Młodzików zostały biegaczki z Ustrzyk Dolnych w składzie: Sabina Lizis, Zuzanna Konik, Luiza Motyka i Izabela Marcisz. Prowadzenie objęły już po pierwszej trzy kilometrowej pętli. Na drugiej zmianie lepsza okazała się zawodniczka z Tomaszowa Mazowieckiego, ale najpierw Luiza Motyka odrobiła stratę i wyszła na prowadzeni o 4 sekundy, a na koniec na trasę ruszyła będąca w wyśmienitej formie Izabela Marcisz. Na metę dobiegła z 47-sekundową przewagą nad rywalkami.

Zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne jeszcze raz tego dnia stanęły na podium. Juniorki D (w składzie: Aleksandra Harsce, Kinga Zabłocka, Jagoda Chojnacka i Oliwia Buśko) zajęły drugie miejsce w sztafecie 4×1,5 km. Cały dystans biegły ramię w ramię z biegaczkami UKS Hubal Białystok i kilka razy zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie przegrały o 3 sekundy!

Na najniższym stopniu podium stanęli juniorzy D z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Sztafeta w składzie Tymoteusz Och, Szymon Rygiel, Karol Maciejewski i Michał Janocha przegrała o sekundę z MKS Karkonosze. Na ostatniej zmianie Michał Janocha stoczył niestety przegranyDSCN8545 pojedynek z Denisem Gawlikiem.

Podsumowując Mistrzostwa Polski Młodzików podkarpaccy zawodnicy zdobyli 5 medali: trzy złote i dwa brązowe. Natomiast w ramach Mistrzostw Polski UKS-ów wywalczyli 4 medale: dwa srebrne i dwa brązowe.

Pełne wyniki zawodów

Galeria

 


Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) Mistrzynią Polski Młodzików natomiast Alan Ciborowski  (Speed Jasło) brązowym medalistą

W związku z ociepleniem pogody, organizatorzy mieli obawy czy trasa w Siwej Dolinie wytrzyma kilkuset biegaczy. Jednakże również drugiego dnia wszystko przebiegło bez zakłóceń.

W kategorii juniorów walczących w Mistrzostwach Polski Młodzików doszło do rewanżu. Zwyciężył faworyt Dawid Damian. Alan Ciborowski tym razem był trzeci i zdobył tym samym swój drugi medal Mistrzostw Polski.

Najlepszą wśród juniorek okazała się trzecia dzień wcześniej Izabela Marcisz. Zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne wygrała z przewagą 3 sekund nad drugą na mecie Elizą Rucką (MKS Istebna).

Wyniki

Galeria Nr 1

Galeria Nr 2


29. stycznia 2016 sss

Złoty medal Alana Ciborowskiego oraz brąz Izabeli Marcisz w I dniu Mistrzostw Polski Juniorów w biegach narciarskich

W juniorach C zanotowaliśmy sporą niespodziankę. Niepokonany w tym sezonie Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz uległ dzisiaj o 11 sekund Alanowi Ciborowskiemu z KS Speed Jasło (złoty medal). Brąz zdobył zawodnik LKS Klimczok Bystra Jakub Plinta.

Zwycięstwo w biegu juniorek C odniosła faworytka gospodarzy Monika Skinder miejscowego MULKS Tomaszów Lubelski. Przewaga Moniki nad srebrną medalistką MP Elizą Rucką z MKS Istebna wyniosła 28,3 sekundy. Izabeli Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która zdobyła brąz zabrakło do srebra dwóch sekund.

DSCN8579W pozostałych kategoriach wiekowych medale wywalczyli inni nasi zawodnicy.

W kategorii junior E w biegach na 1700 m. Srebrny medal zdobył Radosław Dybka (KS Speed Jasło)  a brązowy Aleksandra Harsche (MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Wyniki

Galeria


Źródło:

www.pzn.pl

www.skipol.pl

www.podkarpackisport.pl

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy OSiR w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
622127
2023 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates