PUCHAR BIESZCZADÓW w Biegach Narciarskich, 10-11.03.2018

Utworzono: środa, 08, November 2017 21:21

pozn fbW ubiegłą sobotę i niedzielę (10-11.03) na trasach biegowych w Ustianowej zawodniczki oraz zawodnicy  rywalizowali w czwartej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Pierwszego dnia zmagań rozegrano biegi na dystansach techniką klasyczną a w niedzielę stylem dowolnym.

IMPREZA ODBYŁA SIĘ POD HONOROWYM PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO WŁADYSŁAWA ORTYLA

Rywalizacja odbyła się w ramach Pucharu Bieszczadów i Mistrzostw POZN.

W imprezie uczestniczył Prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Biegi ukończyło 148 zawodników reprezentujących kluby i szkoły mistrzostwa sportowego z całej Polski.

Spośród zawodników z naszego województwa w I dniu najlepiej pobiegły nasze seniorki Andżelika Szyszka i Kamila Kiedrowska - MKS Halicz Ustrzyki Dolne zajmują II i III miejsce oraz grupie D Jakub Biskup - MUKS Podkarpacie Jedlicze

W biegu stylem dowolnym tylko ww. seniorki zajęły te same lokaty na podiukm co dzień wczesniej.

 

Baner y Buchar bieszczadw2 2017Zwycięzcy niedzielnych zawodów stylem dowolnym:

 

Junior D - 2,5 km F

  1. Jan Reizer - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  2. Maciej Celej - UKS Regle Kościelisko
  3. Michał Okniński - UKS Rawa Siedlce

Juniorka D - 2,5 km F

  1. Aleksandra Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna 
  2. Patrycja Smoter - LKS Witów Ski Mszana Górna
  3. Marta Jania - LKS Witów Ski Mszana Górna

Junior C - 5 km F

  1. Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko
  2. Sebastian Bryja - UKS Regle Kościelisko
  3. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce

Juniorka C - 5 km F

  1. Karolina Kohutowa - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Karolina Kukuczka - MKS Istebna
  3. Rozalia Prokurat - UKS Rawa Siedlce

Junior B - 10 km F

  1. Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz
  2. Bartosz Głaz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Juniorka B - 7,5 km F

  1. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Eliza Rucka - MKS Istebna
  3. Magdalena Kuśmierz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Junior A - 13 km F

  1. Wiktor Czaja - KS Jedność Nowy Sącz
  2. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
  3. Maciej Popieluch - KS Jedność Nowy Sącz

Juniorka A - 10 km F

  1. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  2. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
  3. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk

Senior - 13 km F

  1. Łukasz Kunc - UKS Regle Kościelisko
  2. Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko
  3. Kacper Janowski - UKS Hubal Białystok

Seniorka - 10 km F
  1. Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  3. Kamila Kiedrowska - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

 W dekoracji najlepszych zawodnikow I dnia zawodów uczestniczyli:

  • Apoloniusz Tajner - Prezes PZN
  • Katarzyna Sekuła - Zastępca Burmistrza Ustrzyk Dolnych
  • Edward Dudek - Delegat Techniczny PZN
  • Grzegorz Starega - Przewoniczacy Komisji biegów PZN
  • Ewa Nahajowska - Asystent DT PZN
  • Ryszrad Miłosław Cybruch - Kierownik Zawodów

 Baner y 1100x2000 Buchar bieszczadw1 2017

 W sobotnich biegach stylem klasycznym (C) zwyciężali:

Junior D - 2,5 km C
  1. Jan Reizer - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
  2. Maciej Celej - UKS Regle Kościelisko
  3. Jakub Biskup - MUKS Podkarpacie Jedlicze
Juniorka D - 2,5 km C
  1. Oliwia Nowak - KS Jedność Nowy Sącz
  2. Aleksandra Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  3. Patrycja Smoter - LKS Witów Ski Mszana Górna
Junior C - 3 km C
  1. Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko
  2. Sebastian Bryja - UKS Regle Kościelisko
  3. Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce
Juniorka C - 3 km C
  1. Karolina Kohutova - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Karolina Kukuczka - MKS Istebna
  3. Ewa Gazur - NKS Trójwieś Beskidzka
Junior B - 7,5 km C
  1. Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz
  2. Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
  3. Maciej Zdziechowski - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Juniorka B - 5 km C
  1. Eliza Rucka - MKS Istebna
  2. Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Justyna Stefaniuk - UKS Rawa Siedlce
Junior A - 10 km C
  1. Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Maciej Popieluch - KS Jedność Nowy Sącz
  3. Wiktor Czaja - KS Jedność Nowy Sącz
Juniorka A - 5 km C
  1. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Ski Mszana Górna
  2. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk
  3. Weronika Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany 
Senior - 10 km C
  1. Andrzej Pradziad - UKS Regle Kościelisko
  2. Łukasz Kunc - UKS Regle Kościelisko
  3. Arkadiusz Posiadała - UKS Rawa Siedlce
Seniorka - 5 km C
  1. Agata Warło - NKS Trójwieś Beskidzka
  2. Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
  3. Kamila Kiedrowska - MKS Halicz Ustrzyki Dolne


Organizatorzy:

• Polski Związek Narciarski
• Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych
• Urząd Marszałkowski woj. Podkarpackiego
• MKS „Halicz” w Ustrzykach Dolnych
• Starostwo Powiatowe w Ustrzykach Dolnych
• Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych,
• Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administacja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
187611
2018 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates