Ewelina Marcisz powraca do kadry na zawody Pucharu Świata

Utworzono: piątek, 09 December 2016 07:07

Podczas zawodów o Puchar Świata w biegach narciarskich w Davos w reprezentacji Polski dojdzie do kilku zmian kadrowych. W Szwajcarii nie ewelinawystąpi Justyna Kowalczyk, ale do reprezentacji dołączą zawodniczki, które w tym sezonie nie miały jeszcze okazji startować na najwyższym szczeblu rywalizacji.

ewelina marcisz

Do kadry powrócą Kornelia Kubińska i Ewelina Marcisz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne, które w poprzednim sezonie musiały z różnych powodów pauzować. Kubińska była w ciąży, a Marcisz zmagała się z kontuzją.

Obie biegaczki miały już okazję sprawdzić się w zawodach niższej rangi i pokazały się w nich z dobrej strony.

W Ramsau w zawodach FIS drugie miejsce zajęła wracająca po kontuzji Ewelina Marcisz. W rywalizacji kobiet na dystansie 5km stylem dowolnym zwyciężyła Nathalie Schwartz z Austrii. Ewelina Marcisz okazała o 2sek gorsza. Trzecią pozycję zajęła Słowenka Manca Slabanja tracąc 11,1s, a czwarta była Kornelia Kubińska (+20,6s).