Mistrzostwa Polski Juniorów C - Młodzieżowy Puchar Polski - Tauron Bachleda Ski, 24-25.02.2016 - Ustrzyki Dolne

Utworzono: czwartek, 18, February 2016 08:16

 nnnn

 NARCIARSTWO ALPEJSKIE

WYNIKI 25.02.2016

GALERIA - 25.02.2016 - Foto: Zygmunt Krasowski - Salem Foto

GALERIA 25.02.2016 - foto: Marian Mazurkiewicz

GALERIA 25.02.2016 - foto:

WYNIKI 24.02.2016

GALERIA - 24.02.2016

GALERIA - 24.02.2016 - Foto: Zygmunt Krasowski - Salem Foto

UCZESTNICZĄCE KLUBY

pozn fb 1 logo tauron 1 IMG 4676

 


24 i 25 lutego na stoku Gromadzynia spotkali się najlepsi w Polsce alpejczycy w kategoriach wiekowych juniorów C i oraz juniorów B.

24 lutego juniorzy C (tzw. młodzicy) rywalizowali w Mistrzostwach Polski, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski - Tauron Bachleda Ski.

Łącznie na starcie stanęło 95 alpejek i alpejczyków z 25 klubów.

Organizatorzy, aby zawody mogły się odbyć musieli włożyć ogrom wysiłku i dzięki wielkiemu zaangażowaniu właścicieli stacji narciarskiej, działaczy, trenerów i służb technicznych  oraz samych zawodników udało się przygotować trasę i bez przeszkód przeprowadzić konkurencje slalomu, zarówno 24 i 25 lutego.

Dodatkową pomoc udzielił Burmistrz Ustrzyk Dolnych, który sfinansował zakup salmiaku (chlorek amonu) do utwardzania trasy. Bez tej substancji środowych zawodów na pewno nie udałoby się przeprowadzić.

25 lutego młodzi alpejczycy co do aury mieli znacznie więcej szczęścia. W nocy ochłodziło się i w czwartek zawodnicy rywalizowali na bardzo dobrze (jak w tych warunkach było tylko możliwe) przygotowanej trasie.

Ponieważ nie było możliwości rozegrania slalomu giganta w drugim dniu imprezy rywalizacja odbyła się również w slalomie. Tym razem w ramach Pucharu Laworty - MPP - Tauron Bachleda Ski dla juniorów C i juniorów B.

Z naszych ustrzyckich alpejczyków największy sukces odniósł Bruno Łukaszyk (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), który w I dniu zawodów zajął bardzo wysokie II miejsce wśród juniorów B.

W tej samej grupie Piotr Karabanowski zajął 14 miejsce.

W Mistrzostwach Polski Jun. C 11 miejsca zajęli Olga Miszczak oraz Dawid Babiarz a 13 Oliwia Kądziołka.

W II dniu zawodów nasi zawodnicy zajmowali miejsca:

W juniorach C bardzo dobre 6 miejsce Nikodema Słysza i 11 Dawida Babiarza oraz 13 Oliwii Kądziołki.

W juniorach B zawody ukończył tylko Piotr Karabanowski zajmując 14 miejsce.

W zawodach uczestniczyli reprezentanci następujących klubów:

1 WKN Warszawa
2 KKN Siepraw - SKI
3 KS "FIRN" Zakopane
4 KS Narciarnia Nowy Sącz
5 KS Live
6 IKATUR SKI CLUB
7 MKS "SKRZYCZNE" SZCZYRK
8 KS MMS Dendysski
9 KSM Łabski Szklarska Poręba
10 KN Sporteum
11 UKN Laworta
12 RUSIŃSKI SKI-MAX
13 KN Wrocław
14 KS AS
15 UKS MITANSKI ZAKOPANE
16 SNPTT-1907 ZAKOPANE
17 KS Frajda Zakopane
18 ULKS "Czarna Góra"
19 WTS DeSki
20 MKN "Zryw"
21 KS BESKIDY
22 KN Gondola Krynica
23 KSS SZKOŁA MISTRZÓW
24 UKS TOM-SKI
25 KS Malta Ski



PUCHAR LAWORTY - Młodzieżowy Puchar Polski Juniorów  - Tauron Bachleda Ski, 24-25.02.2016 - Ustrzyki Dolne

  WYNIKI SLALOM - 25.02.2016

Juniorki C
Juniorzy C
Juniorki B
Juniorzy B

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:

 JUNIOREK C
1 HREŚKA Katarzyna 2002 KS "FIRN" Zakopane ' -  1:12,51
2 MIESZAŁA Wiktoria 2002 KSM Łabski Szklarska Poręba ' 1:15,06
3 REWERELLI Melania 2002 WKN Warszawa ' 1:15,33

JUNIORZY C
1 BUDZ Błażej 2003 RUSIŃSKI SKI-MAX ' 1:10,23
1 SZKOŁA Bartosz 2002 UKS MITANSKI ZAKOPANE ' 1:10,23
3 SKIBA Jakub 2002 KS MMS Dendysski '  1:10,47

JUNIORKI B
1 ŁUCZAK Magdalena 2001 UKS MITANSKI ZAKOPANE ' 1:10,54
2 SAWICKA Aniela 2001 KS MMS Dendysski '  1:10,63
3 WŁODARCZYK Julia 2000 KS Narciarnia Nowy Sącz ' 1:11,41

JUNIORZY B
1 MICHALIK Michał 2000 KKN Siepraw - SKI ' 1:08,51
2 GRODECKI Jan 2000 MKN "Zryw" ' 1:08,92
3 WRÓBEL Norbert 2000 KKN Siepraw - SKI ' 1:09,05


 

Mistrzostwa Polski Juniorów C - Młodzieżowy Puchar Polski Juniorów B  - Tauron Bachleda Ski, 24-25.02.2016 - Ustrzyki Dolne

 

WYNIKI - SLALOM - 24.02.2016

Juniorki C
Juniorzy C
Juniorki B
Juniorzy B

 W poszczególnych kategorich wiekowych zwyciężali:

JUNIORKI C
1  HREŚKA Katarzyna 2002 KS "FIRN" Zakopane  1:15,47
2  HOPEK Gabriela 2002 KKN Siepraw - SKI  1:16,89
3  MIESZAŁA Wiktoria 2002 KSM Łabski Szklarska Poręba  1:18,87

JUNIORZY C
1  SANETRA Bartłomiej 2002 MKS "SKRZYCZNE" SZCZYRK '  1:12,74
2  BUDZ Błażej 2003 RUSIŃSKI SKI-MAX '  1:13,08
3  SKIBA Jakub 2002 KS MMS Dendysski '  1:13,30

JUNIORKI  B
1  PIEPRZAK Karolina 2000 KSS SZKOŁA MISTRZÓW '  1:11,46
2  WŁODARCZYK Julia 2000 KS Narciarnia Nowy Sącz '   1:12,24
3  STASZEL Zofia 2001 KS "FIRN" Zakopane '  1:15,05

JUNIORZY B
1 MICHALIK Michał 2000 KKN Siepraw - SKI ' 1:10,96
2 ŁUKASZYK Bruno 2000 UKN Laworta '  1:11,76
3 GUŃKA Jan 2001 KS "FIRN" Zakopane ' 1:12,01

 


 Organizatorzy

  • Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych
  • Tauron Bachleda Ski
  • Polski Zwiazek Narciarski
  • PPHU „ABM” Sp. z o.o. – Bronisław Mrugała – Ustrzyki Dolne
  • Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych
  • UKN „ Laworta” Ustrzyki Dolne


Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy ZSP Nr 1 w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administacja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
122363
2017 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates