Dwa złote medale Poli Kądziołki w Mistrzostwach Polski Młodzików, 5-7.02.2021, Szczyrk

Utworzono: poniedziałek, 08 February 2021 15:01

W dniach 5-7 lutego w Szczyrku odbyły się zawody z cyklu PolSKI Mistrz: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Młodzików. Po raz trzeci dla młodych alpejczyków były to zmagania o punkty w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w slalomie, slalomie gigancie, super gigancie oraz kombinacji alpejskiej.

Ogromny sukces na tej imprezie odniosła ustrzycka młoda alpejka Pola Kądziołka - UKN Laworta Ustrzyki Dolne. Dwukrotnie stanęła na najwyższym podium; 6 lutego zajęła I miejsce  ex aequo z Katarzyną Koźbiał  w slalomie gigancie a 7 lutego, już samodzielnie, wywalczyła złoty medal w super gigancie.

147533592 281381766727312 4994846208490389121 n

Z trenerem zawodników Bartłomiejem Kądziołką w imprezie uczestniczyli również inni zawodnicy UKN Laworta.

W slalomie wśród juniorów młodszych 13 m-ce zajął Gręda Jakub a 15-te Darosz Kacper.

6 lutego w slalomie gigancie oprócz złotego medalu Poli wśród młodziczek, wśród jun. młodszych 9 miejsce zajął Gręda Jakub, 18 m-ce Szczepański Jan a 25 Darosz Kacper.

Wśród młodziczek 28 - była Strusiewicz Julia, a 31 Bałaban Maria.

7 lutego w super gigancie w juniorach młodszych 14 m-ce zajął Gręda Jakub, 21 Szczepański Jan, 30 Gajdek Filip a 36 Darosz Kacper.

W kombinacji alpejskiej, w której sumowane są przejazdy z dwóch różnych konkurencji wśród juniorów młodszych 11 m-ce zajął Gręda Jakub, 15 Gajdek Filip, 22 Darosz Kacper a 24 Szczepański Jan.