PZN i Tauron wspiera ZSP Nr 2 - NSS w Ustrzykach Dolnych

Utworzono: czwartek, 08 June 2017 09:52

alpyNajmłodsi alpejczycy - uczniowie Zespołu Szkół Publicznych Nr 2 - Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych objęci zostali Pilotażowym programem wspierania rozwoju narciarstwa zjazdowego.

Program ten wspierany finansowo jest przez Polski Związek Narciarski oraz Grupę Tauron.

W ramach tego projektu, po raz pierwszy w historii narciarstwa na Podkarpaciu, możliwe było rozpoczęcie przygotowań do sezonu zimowego  już na przełomie kwietnia i maja br. 

W ww. okresie grupa naszych alpejczyków z trenerami Bartłomiejem Kądziołką oraz Zbigniewem Kamińskim przebywała na dwóch zgrupowaniach w Austrii na lodowcach Pitztal i Kaunertal.


zsp 2tauron logo promocyjne pionowe
Pogoda dopisywała znakomicie, warunki treningowe bardzo dobre.
Zawodnicy ćwiczyli na świetnie przygotowanych trasach narciarskich, przede wszystkim jazdę zadaniową, koncentrując się nad poprawą techniki różnych rodzajów skrętów.


Drugim znaczącym efektem udziału w projekcie była możliwość  zakupu (sfinansowanego przez ww. PZN oraz grupę Tauron)  kilkunastu kompletów strojów zimowych w postaci kurtek, czapek, rękawiczek dla grupy gimnazjalnej, kilkunastu kompletów nart zjazdowych dla młodszych klas oraz dokonanie zakupu dodatkowego sprzętu treningowego w postaci rur do tyczek slalomowych.

W imieniu zawodników, i własnym składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu PZN oraz grupy Tauron za otrzymane wsparcie.

 

Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski

Adres biura:

Hala Sportowa przy OSiR w Ustrzykach Dolnych
ul. 29 Listopada 19 A (parter)
38-700 Ustrzyki Dolne

Tel. 13 493 95 02

Administracja:
Krzysztof Lachowski
sport@ustrzyki-dolne.pl
tel. 602324019

Statystyka

Odsłon artykułów:
684711
2024 © Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski w Ustrzykach Dolnych

stat4u
Powered by Joomla 1.7 Templates